Auto podczas zimy

 

Czas zimowy jest zdecydowanie trudniejszym czasem niż letni jeśli chodzi o dbanie o samochód. Gołoledź, śnieg, mróz, sól na ulicach…..to tylko nieliczne elementy, które są Malo sprzyjające dla kierowców i samego samochodu. Auto zimą wymaga szczególnej troski. W pelengacji niezastąpione więc są akcesoria zimowe do samochodu, dostępne na przykład na http://www.fhkrystyna-import.pl

 

W jakie akcesoria zimowe do samochodu warto się zaopatrzyć?

Większość kierowców wychodzi z założenia, że wymiana opon z letnich na zimowe oraz przegląd techniczny to wszystko co jest wymagane, aby zaopiekować się samochodem na zimę. To jednak ogromny błąd. Istnieje wiele innych elementów wartych uwagi, które z pozoru mogą wydawać się błahe, ale w rzeczywistości okazują się niezwykle istotne. Nie bez przyczyny przecież można zakupić najróżniejsze akcesoria zimowe do samochodu. Ważną grupą akcesoriów są na przykład oferowany przez firmę Krystyna sprzęt do odśnieżania. Szczotka i skrobaczka to absolutna podstawa, ale można też zakupić odmrażacz do szyb. Wielu kierowców ceni sobie również maty antyśniegowe rozkładane na szybę, inni zaś idą o krok dalej i decydują się na całe plandeki zabezpieczające auto. Nie można również zapomnieć o zimowy płynie do spryskiwaczy.

 

>Akcesoria zimowe do samochodu a mycie auta

Wiele osób zastanawia się czy i ewentualnie jak myć auto podczas zimy. Jeśli temperatura jest dodatnia można oczywiście skorzystać z myjni automatycznej. Szybko wówczas spłuczemy bród i sól z pojazdu, a dodatkowo możemy skorzystać z opcji woskowania.  Gorzej natomiast, gdy panuje duży mróz. Wówczas ważnym jest, aby zaopatrzyć się w akcesoria zimowe do samochodu  w postaci specjalnych silikonów do uszczelek i smarów do zamków. Pozwoli to uniknąć wszelkich problemów z blokowaniem się mechanizmu zamka. Po myciu, koniecznie ciepłą wodą, w miarę możliwości należy osuszyć samochód.