Jak bezpiecznie zabrać ze sobą psa na Święta Bożego Narodzenia?

Każdy właściciel psa wie, że to również członek rodziny. A ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, nie może przecież spędzić ich samotnie. Wielu z nas planuje na ten czas spotkania z rodziną. Niejednokrotnie wiąże się to z dalsza podrożą samochodem – kilkanaście, kilkadziesiąt, a czasami nawet kilkaset kilometrów od domu. Co zrobić, by taka podróż była bezpieczna nie tylko dla nas, ale również dla naszego czworonożnego przyjaciela?

A co na to przepisy?

Polskie przepisy o ruchu drogowym nie precyzują wprost zasad przewożenia psów i innych zwierząt. Nie oznacza to jednak, że panuje w tym zakresie całkowita dowolność. Trzeba wiedzieć, że jeżeli policja uzna, iż przewozimy psa w taki sposób, który zagraża bezpieczeństwu osób znajdujących się w pojeździe lub poza nim (art. 60 pkt. 1 kodeksu drogowego) możemy zostać ukarani mandatem karnym nawet w wysokości 200 zł.

Jak bezpiecznie używać transportera?

Psa można bezpiecznie transportować na kilka sposobów. Jednym z nich jest właśnie transporter, który można kupić na przykład za pośrednictwem strony internetowej https://panaqua.eu. Przewożenie czworonoga w transporterze świadczy o naszej odpowiedzialności za niego i za innych pasażerów. Aby spełniał on swoją funkcję musi być dostosowany do wielkości psa, aby pupil mógł w nim swobodnie zmieniać pozycję. Mały transporter można umieścić na podłodze przed lub za przednim siedzeniem. Należy wówczas tak przesunąć fotel, by uniemożliwić przesuwanie się transportera. Z kolei transporter o dużych gabarytach kładziemy na tylnym siedzeniu, wzdłuż foteli, przypinając go pasami lub umieszczamy go w bagażniku i zabezpieczamy przed przemieszczaniem się. Takie Transportery można kupić w sklepie internetowym Panaqua. Okazuje się zatem, że wystarczy niewiele, by podróż z naszym czworonożnym przyjacielem była bezpieczna i jednocześnie sprawiała mu przyjemność.