Chmury, platformy i narzędzia dedykowane – zmień swój biznes na lepsze!

Czasy się zmieniają – praca biurowa wymaga od nas pełnego zaangażowania, konkretnych umiejętności, zdolności przyswajania nowej wiedzy w szybkim czasie. Wszystko za sprawą nowoczesnych technologii, które pozwalają na wykonywanie pracy szybciej i efektywniej. Obecnie Wszystkie firmy korzystają z komputerów – to jednak wierzchołek góry lodowej. Konieczne są konkretne, dedykowanie rozwiązania, czyli programy, aplikacje. Jakie są najpopularniejsze?

Platformy, aplikacje dla firm

W dużych i średnich firmach coraz częściej zarząd decyduje się na wprowadzenie platform firmowych – dzięki nim możliwe jest działanie na wielu płaszczyznach jednocześnie, komunikowanie się z pracownikami i przyspieszenie procesów biznesowych. Platformy budowane są na zasadzie poziomów – do każdego z nich może mieć dostęp inna grupa pracowników: pracownicy biurowi, marketing, księgowość, HR, managerowie, kierownictwo. Konkretne poziomy pozwalają na zarządzanie zasobami ludzkimi, urlopami, procesami biznesowymi, sklepami, zasobami magazynowymi i wieloma innymi. Drugą istotną zmianą są dedykowane aplikacje – one także tworzone są dla konkretnych firm i pracowników. Dzięki nim możliwe jest łączenie się z platformami firmowymi bez względu na to, gdzie znajduje się pracownik. To idealne, mobilne rozwiązanie!

Praca w chmurze…

Chmury znane są nie od dziś, przede wszystkim jako zapasowe miejsce do przechowywania naszych danych. Obecnie rola chmur znacząco wzrosła – olbrzymia ilość przestrzeni dyskowej sprawia, że możemy całkowicie zrezygnować z dysków firmowych i przerzucić istotne dane do chmury. Nie martwmy się przy tym bezpieczeństwem – chmury posiadają liczne klucze zabezpieczające. Chmury pozwalają także na wykorzystywane konkretnych programów komputerowych, udostępnianych przez zewnętrzne firmy. Dzięki temu nie ma konieczności kupowania drogich licencji! W końcu chmura daje nam dostęp do ważnych plików gdziekolwiek się znajdziemy!

Sprawdź ofertę konsultantów technologicznych http://sidgroup.pl/