Depilatory laserowe

Depilacja laserowa to najbardziej skuteczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Jeszcze jakiś czas temu na taki zabieg w profesjonalnych salonach kosmetycznych mogły sobie pozwolić zamożne kobiety, lecz teraz to już mit. Depilacja laserowa jest ogólnodostępna. Już teraz można zakupić urządzenie do wykonania zabiegu w domowych warunkach. Jak wybrać najlepszy dostępny na rynku sprzęt do tego rodzaju zabiegu? Czy warto w taki sprzęt zainwestować?
Depilator laserowy to urządzenie, dzięki wydzielanemu światłu przenika do trzonu włosa, przez co uszkadza jego strukturę. Poprzez uszkodzenie komórek macierzystych włosa, włos zanika. Uszkodzony włos już nigdy nie odrasta. Dzięki temu metoda depilacji laserowej jest uważana za najskuteczniejszą z dostępnych na rynku.

Jakie są zalety wykonywania tego zabiegu ? Przede wszystkim wykonanie zabiegu nie jest czasochłonne. Depilacja jest w pełni bezpieczna, wydatek na sprzęt jest jednorazowy. Depilator to takie małe urządzenie dzięki któremu możemy usunąć zbędne owłosienie i jest w stanie w domowych warunkach zastąpić depilację profesjonalną. Pomimo słabszego działania niż sprzęt profesjonalny używany w salonach w pełni potrafi poradzić sobie z nawet obfitym owłosieniem. Dzięki wykonaniu zabiegu w domowym zaciszu, nie będziesz musieć się krępować oraz wykonasz zabieg bardzo swobodnie.

Zabieg jest bezbolesny, lecz podczas wykonywania można poczuć lekkie mrowienie lub szczypanie. W porównaniu do wykonania zabiegu woskiem można powiedzieć, że jest on o wiele bardziej komfortowy. Przy zakupie depilatora laserowego koniecznie zwróć uwagę na jego koszt, nie wybieraj najtańszego dostępnego na rynku, gdyż takie produkty mogą cechować się niską jakością. Ceny na rynku zaczynają się przeważnie od kilkuset złotych. Dobre jakościowo depilatory posiadają regulację mocy oraz mają duży obszar działania – przez co za jednym razem usuniesz większą ilość zbędnego owłosienia. Koniecznie zwróć uwagę czy produkt zawiera wszelkie atesty i jest bezpieczny dla naszej skóry.