Dron – jaki wybrać?

Dron to jedna z najmodniejszych nowinek technologicznych ostatnich lat. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na jego zakup. Jeśli i Ciebie kuszą możliwości, jakie ma do zaoferowania ta latająca maszyna, pamiętaj, aby uprzednio zastanowić się do czego właściwie będzie Ci ona służyć. Sposób wykorzystania wpływa bowiem na wyposażenie, jakość, a więc i cenę tegoż sprzętu. W najlepszych sklepach internetowych, które tak jak Avi Fly zajmują się sprzedażą dronów, znajdziesz trzy rodzaje urządzeń: drony rozrywkowe, półprofesjonalne i profesjonalne.

Drony rozrywkowe

Drony służące celom rozrywkowym to niewielkich rozmiarów nieprofesjonalne sprzęty, w większości bez dodatkowego gadżetu w postaci kamery. Stąd też ich cena nie przekracza 1000 złotych. Jest to odpowiedni sprzęt dla początkujących droniarzy. W związku z tym, trzeba liczyć się z małą odpornością na podmuchy wiatru, krótkim czasem lotu, a także niezbyt łatwą sterownością.

Drony półprofesjonalne

Drony półprofesjonalne to nieco wyższy poziom zaawansowania od tych, służących celom typowo rekreacyjnym, a nieco niższy niż najdoskonalsze na rynku, a przy tym dość drogie drony profesjonalne. Ich cena sięga kilku tysięcy złotych. Wyróżniają się bowiem większą funkcjonalnością i możliwościami – posiadają dobrą kamerę i funkcję GPS. Poza tym, pozwalają na dłuższe loty na dalszych zasięgach.

Drony profesjonalne

Drony profesjonalne dostępne na www.avifly.pl to zdecydowanie najwyższej jakości, najbardziej zaawansowane technologicznie sprzęty. Niezwykle stabilne, wytrzymałe, wyposażone w szereg dodatkowych funkcji i rozwiązań, które decydują o bezpieczeństwie lotów, doskonale sprawdzają się do profesjonalnego filmowania i fotografowania z perspektywy lotu ptaka. Posiadają bowiem kamerę w jakości HD, a nawet FULL HD. Trzeba jednak liczyć się z wydatkiem rzędu 10000 złotych.