Hoverboard, czyli deskorolkowy hit ostatnich lat

Hoveboard (deskorolka elektryczna) to gadżet, o którym marzą nie tylko wszystkie dzieci na całym świecie, ale również wielu dorosłych. Zafascynowani współczesnymi możliwościami technologicznymi z jednej strony chcą podążać za nowymi sposobami poruszania się w przestrzeniach miejskich, z drugiej zaś wypróbować skateboarding w nowoczesnym wydaniu. Sprawdźmy więc jak działa elektrycznie zasilana deskorolka, jakie są jej zalety oraz, która z dostępnych na www.sferis.pl okaże się najlepsza.

Zasada funkcjonowania hoverboard

Deskorolka elektryczna choć z wyglądu do złudzenia przypomina tę tradycyjną działa raczej na zasadzie segwaya – brakuje jej tylko kierownicy. Niezależne od siebie podesty pod stopy nachyla się w przód lub w tył poprzez przeniesienie ciężaru ciała na daną stronę. Osobne silniki dwóch kół sprawiają, że po naciśnięciu stopą np. na lewy podest pojazd zaczyna skręcać w lewo. Aby jechać na deskorolce do przodu należy zaś pochylić się do przodu, aby zahamować – odchylić do tyłu.

Główne atuty deskorolek elektrycznych

Do podstawowych zalet hoverboard zaliczyć możemy łatwość jej transportowania wynikającą z niewielkiego rozmiaru i małej wagi, a także bezpieczeństwo. Deskorolka elektryczna osiąga bowiem niezbyt dużą prędkość. Wobec tego jazda jest bardzo przyjemna, a przy tym łatwa do opanowania – wystarczy kilka dni, aby wypracować odpowiednią technikę. Poza tym hoverboard to w pełni ekologiczne urządzenie – ładowana prądem bateria w czasie jazdy nie wydziela żadnych szkodliwych dla środowiska związków. Wreszcie, uwagę przykuwa dość kosmiczna stylistyka – podświetlane koła lub podesty.

Najlepsze na rynku deskorolki elektryczne

W profesjonalnych sklepach AGD i RTV, które tak jak Sferis w swojej ofercie posiadają również szeroki wybór sprzętu hobbystycznego, znajdziemy deski elektryczne od różnych producentów i w różnych cenach. Większość tego typu pojazdów ma silniki DC o mocy od 150 do 2000 W. Pozwalają one rozpędzić się nawet do 40 km/h. Ich waga waha się natomiast między 5 a 35 kilogramami. Dobrze, gdy hoverboard wyposażona jest dodatkowo w bezprzewodowy pilot, którym można regulować prędkość oraz hamować. Oczywiście rodzaj deskorolki musimy dopasować do aktywności – inna deskorolka sprawdzi się w jedźcie miejskiej, inna do jazdy off-road.