Czy istnieje język obcy, który jest łatwiejszy w nauce niż inne?

Znajomość języka angielskiego to niemal podstawa. Ale też popularne stały się inne języki – niemiecki, włoski, hiszpański, francuski czy rosyjski. Każdy z nich na swój sposób staje się przydatny – zarówno w sferze zawodowej, jak i zupełnie prywatnej. I chociaż każdego z nich trzeba się uczyć od podstaw, to jednak przyswajanie jednych zdaje się być łatwiejsze, szybsze niż innych. Skąd takie różnice? I czy faktycznie istnieje język obcy, który jest łatwiejszy w nauce od pozostałych?

Język angielski

Język angielski jest mową rodzimą dla około 400 milionów ludzi na świecie. Nie dziwi zatem fakt, że łatwo się go nauczyć, chociażby przez częsty kontakt z nim. Niezależnie od tego, jaką część świata odwiedzimy, możemy być niemal w stu procentach pewni, że porozumiemy się z tamtejszymi mieszkańcami właśnie po angielsku. Jak przekonują lektorzy ze szkoły językowej Lander’s, angielskie słowa i gramatyka są bardzo łatwe.

Język włoski

Do łatwych w nauce języków zalicza się również język włoski. Pasjonaci zwracają uwagę na jego niezwykłą melodyjność, która sprzyja poznawaniu nowych słów. Włoski jest również językiem popularnym, posługuje się nim aż 125 milionów ludzi na świecie. Z jego znajomością możemy zwiedzać nie tylko samą Italię, ale również Szwajcarię, Maltę czy Argentynę.

Język hiszpański

I wreszcie język hiszpański, określany mianem języka, którego najłatwiej się nauczyć. Nie dość, że niezwykle popularny, to w dodatku słowa i obowiązujące zasady są niemalże banalne. Język hiszpański jest dodatkowo jeszcze łatwiejszy w nauce dla osób, które znają angielski, gdyż z łatwością można odgadywać znaczenie hiszpańskich słów, bowiem brzmią one bardzo znajomo.