Jazda bez trzymanki: box na dach samochodu

 

Wakacje, ferie, święta, a do tego sprzyjające warunki pogodowe oraz wolne dni w pracy, zachęcają większość z nas do podróżowania. Największą atrakcją jest możliwość urlopowania nad morzem albo w górach, co zobowiązuje nas do zabrania ze sobą odpowiedniej liczby niezbędnego bagażu czy sprzętu sportowego. I tutaj w grę wchodzą praktyczne aspekty podróżowania, czyli poczucie komfortu podczas jazdy samochodem. Załadowanie walizek, toreb i sprzętów jest związane z bezpieczeństwem kierowcy oraz pasażerów. Jak zatem wybrać odpowiednio skonfigurowany box na dach samochodu?

Box na dach samochodu – komfort podróży w czasie

Po zakupie najlepszej bazy pod box na dach samochodu, musimy dobrać także odpowiednio wyprofilowany system przechowywania bagażu. Box na dach samochodu musi posiadać takie cechy, jak: odpowiednie wymiary, które będą dopasowane w punkt pod użytkowany przez nas model samochodu. Najmniejszą trudnością będzie z pewnością podróżowanie samochodem typu kombi, ponieważ w przypadku tego modelu, niemal każdy rozmiar boxa na dach samochodu będzie odpowiedni. Z kolei mniejsze samochody stanowią zdecydowanie większy problem, ponieważ wtedy box dachowy będzie za duży, przez co zostanie zaburzona widoczność pojazdu (box na dach samochodu będzie wystawał poza zewnętrzny profil karoserii). Należy pamiętać również o tym, że podróżowanie ze zbyt mocno załadowanym dachem, może dodatkowo wytwarzać niekomfortowe opory, tworząc przy tym niebezpieczeństwo dla podróżujących (szczególnie podczas ostrych zakrętów).

Box na dach samochodu – co z funkcjonalnością bagażu?

Warto zapamiętać, że boxy na dach samochodu, do których spakujemy zbyt dużą ilość rzeczy, mogą spowodować zmniejszenie możliwości udźwigu bagażu. Ze względów bezpieczeństwa, warto zajrzeć do instrukcji użytkowania boxa, aby upewnić się, czy nie znajdziemy tam informacji dotyczącej maksymalnej wagi bagażu.

Wejdź na http://www.amos.auto.pl i zapoznaj się z szeroką ofertą bagażników samochodowych