Karnawał na Teneryfie

Jeśli będziemy chcieli wybrać się na Teneryfę to wydaje się, że takim doskonałym momentem będzie karnawał. To właśnie tam w Santa Cruz Del Tenerfie odbywać się będzie drugi co do wielkości karnawał na świecie. Obchody jakie są tam przygotowywane podobne będą do parad jakie mają miejsce na terenie Rio De Janeiro. Co roku imprezy w stolicy wyspy są przygotowane dla 200 tysięcy uczestników. Pojawiają się oni w przebraniach i wychodzą na ulicę, by tam się bawić. Z każdej strony możemy słyszeć muzykę, odbywają się liczne koncerty, wybierana jest królowa karnawału. To najbarwniejszy czas na wyspie.

Święta patronów

Oprócz karnawału takim atrakcyjnym czasem dla wyspy są święta patronów poszczególnych miasteczek. W te dni mieszkańcy pokazują swoje ludowe stroje, na ulicach grana jest kanaryjska muzyka. Wśród tych świąt jest między innymi Bano de las cabras, święto, które odbywa się24 czerwca przy nadbrzeżu w Puerto de La Cruz. Odbywa się tam coroczna kąpiel kóz, w oceanie będzie pojawiać się około 300 zwierząt z okolicznych wiosek. Pasterze kąpią owce w celach antyseptycznych. To tradycja świętojańska nieco nietypowa, która integruje rybaków oraz pasterzy.

Doskonała zabawa najważniejsza dla mieszkańców

Mieszkańcy wyspy bardzo chętnie się bawią, dlatego wyjeżdżając tam warto udać się na czas, gdy będą różnorakie święta, wtedy rzeczywiście można bawić się doskonale. Wtedy również będzie taki moment, w którym będzie można poczuć prawdziwy klimat tej wyjątkowej wyspy i życia jej mieszkańców.

Zarezerwuj noclegi na Teneryfie w apartamentach http://happyapartmentstenerife.com/pl/