Krótki poradnik depilacji laserowej

Przede wszystkim depilacja laserowa jest polecana osobom borykającym się z problemem podrażnionej skóry po goleniu niepożądanego owłosienia. Jednakże coraz częściej korzystają z niej również kobiety i mężczyźni, w sytuacji gdy odczuwają ból podczas usuwania włosków elektrycznym depilatorem bądź woskiem, lub gdy irytują ich zbyt szybko odrastające włoski po goleniu tradycyjną jednorazową maszynką.

Przeciwwskazania

Aby zostać dopuszczonym przez kosmetologa do zabiegu depilacji laserowej należy spełniać pewne kryteria. Przeszkody stanowią m.in.: opalona skóra, stosowanie samoopalaczy, bronzerów i betakarotenu, przyjmowanie leków światłouczulających, nowotwory, infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w okolicach planowanego zabiegu, ciąża oraz posiadanie włosów w kolorze rudym, blond, siwym (brak lub mała skuteczność zabiegu).

Przed zabiegiem

Obowiązkowo przed poddaniem się depilacji laserowej należy skonsultować się z kosmetologiem. Stan naszego zdrowia, jakość i kolor owłosienia ma bowiem bardzo duże znaczenie podczas wykonywania tego typu zabiegów. Lekarz uprzednio musi wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Dodatkowo na czas sześciu miesięcy należy odstawić doustną kurację retinoidami, na 4 tygodnie zrezygnować z maści z retinoidami, samoopalaczy, bronzerów, a także zaprzestać opalania (również na solarium) i golenia włosów.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać gorących kąpieli, korzystania z basenu i sauny, preparatów kosmetycznych na bazie alkoholu i spirytusu, peelingów złuszczających naskórek. W ciągu kilku tygodni obowiązuje również zakaz opalania i stosowania samoopalaczy. Po depilacji laserowej zupełnie naturalnymi objawami są obrzęk i zaczerwienie skóry. Zazwyczaj ustępują one po kilku godzinach, jednak zdarza się, że utrzymują się nawet do 4 dni.

Sprawdź ofertę salonu Skinline – depilacja gliwice