Jaki kształt nadać paznokciom?

 

Podczas wykonywania manicure wiele kobiet zastanawia się w jaki sposób piłować paznokcie, by nadać im odpowiedni kształt. Podczas, gdy dla jednych najlepszy jest migdałek lub okrągły, to inne panie za ładny kształt paznokci uznają kwadratowy. Niewątpliwie ostateczny wybór jest kwestią indywidualną. Warto jednak wiedzieć na co zwrócić uwagę, by dopasować idealne kształt płytki do dłoni.

Na co zwrócić uwagę nadając ładny kształt paznokci?

Aby odpowiednio dobrać ładny kształt paznokci kosmetyczki, np. z salonu Pilnik i Zalotka, biorą pod uwagę kilka elementów. Jednym z nich jest kształt dłoni klientki. Wyróżnia się bowiem dłonie trójkątne, łopatkowe, kwadratowe oraz wydłużone. Kolejnym elementem jest długość i grubość palców oraz szerokość płytki paznokcia. I wreszcie obłączek, zwany też lunula, czyli jasny obszar przypominający półksiężyc przy skórce wokół paznokcia. Wszystkie te informacje wpływają na trafnie dopasowany ładny kształt paznokci, a co za tym idzie na zadowolenie klientek salonu.

 

Ładny kształt paznokci, czyli jaki?

Zadbane dłonie są naszą wizytówką. A odpowiedni, ładny kształt paznokci potrafi optycznie skorygować drobne niedoskonałości naszych dłoni. Wybór kształtów jest bardzo duży. Do klasycznych, wyglądających bardzo naturalnie, należą paznokcie okrągłe, owalne, migdałki. Wyglądają elegancko i naturalnie, a ponadto sprawiają, że dłonie stają się smukłe. Popularny, a zarazem ładny kształt paznokci to także kwadrat oraz zaokrąglony kwadrat (squoval). Taki wybór będzie doskonały dla kobiet z długimi i wąskimi paznokciami. Z kolei kształt spiczasty jest często wybierany do eleganckich stylizacji wieczorowych.