Kupujemy auto służbowe – na co zwrócić uwagę?

Dobry samochód w dobrej cenie – to jest możliwe. Trzeba tylko wiedzieć, jak szukać. Po pierwsze – model ma znaczenie. Po drugie – salon, w którym kupujemy auto. Po trzecie – czas odgrywa nie małą rolę. W przypadku służbowego auta – wygląd.

Wybór samochodu

Auto służbowe jest wizytówką firmy, dlatego trzeba mieć to stale na uwadze, zastanawiając się nad wyborem modelu. Auto służbowe powinno być eleganckie. O ile kolorystyka naszej firmy nie narzuca czegoś innego, dobrze, aby było stonowane – czarny, biały, srebrny, granatowy – to najczęściej wybierane kolory dla samochodów służbowych. Bardzo ważny jest również komfort. W samochodzie służbowym spędza się zazwyczaj wiele godzin, przejeżdżając wiele kilometrów, dlatego musi być wygodne. Wygodne siedzenia, przestronność, dynamika jazdy i oczywiście bezawaryjność – to podstawowe wytyczne, jakie należy wziąć pod uwagę przy zakupie samochodu dla firmy.

Gdzie kupić auto?

Decydując się na zakup auta służbowego, warto dokładnie prześledzić ofertę salonów samochodowych. Po pierwsze – wiele z nich ma specjalne oferty dla firm, po drugie – sprawdźmy, jakie są warunki ubezpieczenia czy finansowania. Wiele salonów ma specjalne programy finansowania, które są bardzo atrakcyjne. Zwróćmy uwagę na serwis samochodu, wiele salonów ma go w swojej ofercie (https://autoidea.mazda-dealer.pl/modele). Dowiedzmy się jak najwięcej na ten temat. Szybka naprawa auta, szczególnie służbowego, jest bardzo ważna. Sprawdźmy obowiązujące w danej chwili promocje. Dobrze jest też poczekać z takim zakupem aż do momentu większych wyprzedaży. Najbardziej atrakcyjne ceny są jesienią oraz na przełomie roku.

Przy zakupie auta służbowego bardzo duże znaczenie ma znalezienie odpowiedniego dealera samochodów, który wyjdzie naprzeciw naszym oczekiwaniom i znajdzie dla nas najlepszą ofertę.