Magia dekoracji cukierniczych

Na cukierniczym rynku obecnie zachodzą olbrzymie zmiany. Można powiedzieć, że kilka lat temu nastąpił swego rodzaju przełom. Tradycyjne torty z bitą śmietaną i wiśniami oraz ciasta oblane lukrem lub czekoladową polewą odchodzą w zapomnienie. Ich miejsce zastępują bajecznie ozdobione wypieki. Dziecięce torty w kształcie postaci z bajki, samochodów, smoków, czy lalek są dziś na porządku dziennym. I wbrew pozorom wcale nie musisz zamawiać ich u profesjonalnych cukierników. Wystarczy kilka niezbędnych narzędzi, parę kolorowych dekoracji oraz odrobina fantazji, aby samodzielnie wykonać i ozdobić tort w domu!

Najciekawsze dekoracje

Dekoracje cukiernicze umożliwiają tworzenie tortów i ciast odpowiednich na każdą okazję. Pozwalają zmieniać kolory wypieków, kremów, lukrów i mas cukrowych. W sklepach cukierniczych znajdziesz gotowe cukrowe figurki i stroiki na każdą okazję (urodziny, ślub, chrzciny, I Komunia, Wielkanoc, Boże Narodzenie itd.), czekoladowe tabliczki z obrazkami, a także różnego rodzaju posypki i konfetti (waflowe, cukrowe, czekoladowe lub bezowe). Prócz tego przydatne mogą okazać się marcepanowe wstążki, kolorowe tasiemki, cukrowe kwiaty i perły z czekolady. Dodatkowo, możesz zakupić całe zestawy, np. boisko z piłką i figurkami zawodników na tort urodzinowy dla chłopca.

Niezbędne narzędzia

Chcąc tworzyć naprawdę precyzyjne ozdoby warto zaopatrzyć się w kilka pomocnych akcesoriów. Zestaw noży, łopatek, przyrządów do modelowania i wykańczania drobnych elementów to absolutna podstawa. Potrzebne będą ci również worki cukiernicze wraz z zestawem końcówek, wałek do masy cukrowej, silikonowa mata do kształtowania koronek oraz wycinarki różnych kształtów.