Mała podpowiedź dla przyszłych franczyzobiorców

Sieci franczyzowe? Chyba każdy z nas mniej więcej rozumie już na czym polega podłączenie się pod znaną markę i potrafi wymienić przynajmniej kilka przykładów funkcjonujących na jej zasadach firm. Wreszcie i w naszym kraju obserwować możemy silny rozkwit słynnych już od dawna w Stanach Zjednoczonych systemów franczyzowych. Co więcej 80% rynku stanowią dziś sieci rodzime. Coraz więcej Polaków zaczyna więc zastanawiać się nad założeniem własnego biznesu. Aby cieszyć się szybkim sukcesem, przy wyborze należy jednak wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników oraz zastosować odpowiednią metodę poszukiwania przyszłego franczyzodawcy.

Co wziąć pod uwagę?

Franczyza jest inwestycją na długie lata, stąd zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto dobrze się zastanowić. Trzeba pamiętać o swoich indywidualnych preferencjach i upodobaniach. Ważne, aby branża (sprzedawane produkty lub usługi), w której będziemy działać znajdowała się w kręgu naszych zainteresowań. Konieczna jest konfrontacja tego z rzeczywistością. Biznes musi przecież przynosić zyski. Analiza rynku, zbadanie potencjalnego popytu, a także rozmowa z franczyzodawcą i jego konkurencją mogą okazać się bardzo pomocne.

Jak szukać franczyzodawcy?

Istnieje kilka strategii poszukiwania sieci. Jedną z metod jest rozmowa z działającymi franczyzobiorcami oraz przedsiębiorcami, którzy są właścicielami licznych lokali (prawdopodobnie są to systemy franczyzowe). Można też bezpośrednio skontaktować się z właścicielem firmy, która zainteresowała nas swoją ofertą. Poza tym, warto śledzić ogłoszenia w prasie i w internecie. Najlepiej i najbezpieczniej zawierać współpracę z firmami, które posiadają już doświadczeniem w udzielaniu licencji franczyzowej.

Myślisz o własnej firmie? Wejdź na http://rabat-detal.pl/ i zobacz ofertę franczyzy sieci Rabat Detal