Miniwieża – sprzęt grający do Twojego domu

Kilka lat temu miniwieża znajdowała się w gronie obowiązkowych gadżetów elektronicznych w każdym domu. Właściwie tylko za jej pośrednictwem można było słuchać dokładnie takiej muzyki, na jaką w danym momencie miało się ochotę. Dziś ogromną konkurencją dla takich sprzętów są urządzenia mobilne – komputery, laptopy, tablety, a nawet smartfony, do których wystarczy dokupić odpowiednie głośniki. Jednak prawdziwi miłośnicy muzyki, którzy mogą pochwalić się niemałą kolekcją płyt CD, wciąż często decydują się na zakup miniwieży. Tym bardziej, że stosunek ceny do jakości jest naprawdę korzystny. Sprawdźmy, czym kierować się inwestując w miniwieżę i jaki model będzie optymalny do potrzeb większości domów.

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru miniwieży?

Przeglądając oferty różnych sklepów RTV, m.in. Sferis, należy pamiętać, że jedną z najważniejszych kwestii jest obudowa urządzenia. Bardzo ważne, aby nie była to płyta wiórowa czy też plastik. Najlepsze miniwieże to te, wykonane z drewna i pokryte dobrym lakierem. Duże znaczenie ma również moc. Im większa, tym jakość emitowanego dźwięku wyższa, przyjemniejsza dla ucha. Poza tym, tego typu urządzenia obowiązkowo muszą być wyposażone w napęd płyt CD. Warto pokusić się także o model, który daje możliwość połączenia się ze sprzętem przez port USB. Nie powinno zabraknąć również wyjścia typu AUX-IN, pozwalające na współpracę z każdym sprzętem emitującym sygnał audio, a także Bluetooth. Wreszcie koniecznym elementem jest tuner FM i wyświetlacz.

Miniwieża Blaupunkt MS35BT

Miniwieża Blaupunkt MS35BT dostępna na www.sferis.pl to nowoczesne urządzenie z opcją Bluetooth, gniazdem USB i odtwarzaczem CD w naprawdę atrakcyjnej cenie. Posiada moc 40 W, zapewnia wysoką jakość dźwięku, a także wyróżnia się prostą obsługą. Konstrukcja miniwieży jest dość klasyczna. Kolumienki są raczej szersze i niższe. Z kolei jednostka główna składa się jakby z dwóch symetrycznych modułów. Ma dość wyraźne wcięcie w połowie przedniego panelu, za pomocą którego oddzielono panel sterowania od czytnika CD i zestawu gniazd. Wyświetlacz znajduje się na środku, przy górnej krawędzi.