Motocykle Kawasaki – najnowsze modele

Motory japońskiej marki Kawasaki wraz z firmami Honda, Yamaha i Suzuki tworzą wielką czwórkę, która stanowi ponad połowę światowego rynku motocyklowego. Ich produkcja rozpoczęła się w 1961 roku. Od tamtego momentu motory te cieszą się zaufaniem nawet najbardziej wymagających kierowców. Poznajmy nieco bliżej najnowsze modele.

Kawasaki Ninja H2

Ninja H2 z 2016 roku to niezależna maszyna, będąca ucieleśnieniem pasji, technicznej doskonałości oraz chęci osiągnięcia ideału na drodze. Zachwyca niecodziennymi detalami oraz stworzonym od początku do końca przez firmę Kawasaki kompresorem H2. Dzięki temu jest on w pełni dopasowany do nowego modelu Ninja. Stanowi też klucz do osiągnięcia maksymalnej mocy i przyspieszenia. Co więcej zastosowanie pojedynczego systemu chłodzącego, który zapewnia olej dla silnika, skrzyni biegów i sprężarki pozwoliło utrzymać kompaktowe wymiary silnika. Specjalnie zaprojektowane dla modelu H2 odlewane, aluminiowe koła nadają motocyklowi oryginalnego wyglądu, zaś zarezerwowane dla modeli o historycznym znaczeniu oznaczenie „River Mark” potwierdza najwyższą klasę tego dwukołowego pojazdu.

Kawasaki Ninja ZX-10R

To typowy sportowy model do jazdy po torze. Wyposażony został w chłodzony cieczą 4-suwowy, rzędowy, czterocylindrowy silnik o pojemności 998 cm3. Jego projektanci dużo uwagi poświęcili zachowaniu motocykla podczas wchodzenia w zakręt, samej jeździe po zakręcie oraz wychodzeniu z niego. Problem z używaniem gazu w pełni możliwości wyeliminowano poprzez system osiągania maksymalnego momentu obrotowego przy wyższych obrotach silnika. Specjalny układ ECU umożliwia kontrolę jakości dostarczanego paliwa i powietrza do silnika, zaś optymalny wtrysk i ustawienie zaworów przepustnicy wspomagają naturalną, łagodną reakcję silnika. Dzięki temu znacznie zmniejszono emisję CO2. Ninja ZX-10R wyposażony jest także w nowe lżejsze i bardziej kompaktowe zawieszenie. Wszystko to sprawia, że jazda tym motocyklem po torze to sama przyjemność!

Zobacz ofertę motocykli Kawasaki na: http://motohangar.pl/dealer-kawasaki/