Nowoczesna ginekologia plastyczna

W obecnych czasach medycyna rozwija się coraz prężniej. Powstają nowe sposoby leczenia chorób, innowacyjne sprzęty, czy złożone medykamenty. Jednak warto zwrócić uwagę, że ginekologia plastyczna należy do najszybciej rozwijającego się obszaru w dziedzinie ginekologii i chirurgii estetycznej. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jak wygląda nowoczesna ginekologia plastyczna.

Ginekologia plastyczna – dział, który prężnie rozwija się

Ginekologia plastyczna wpływa na poprawę jakości życia pacjentek, a także ich stosunek do własnego ciała i otoczenia. Poprzez możliwość poprawienia funkcjonalności, a także estetyki narządów płciowych, kobiety na nowo nabywają umiejętność samoakceptacji, a co najważniejsze, znika u nich oziębłość płciowa, która może doprowadzić do rozpadu pożycia małżeńskiego, depresji, a także nieustannego dyskomfortu. Z racji, że problemy związane z powyższą tematyką przestały być tematem tabu dopiero od kilku lat, to należy o nich mówić jak najwięcej, aby każda kobieta miała szansę odmienić własne życie.

Dlaczego tak wiele kobiet zapisuje się na zabiegi?

Podczas zabiegów wykonywanych w ramach ginekologii plastycznej, dokonuje się korekty miejsc intymnych, a także ich rekonstrukcji. Bardzo często po porodzie naturalnym, dochodzi do nieodwracalnych zmian w wyglądzie, a także funkcjonalności dróg rodnych u kobiet, a tym samym znacznie różni się on od pierwotnego. Panie przestają odczuwać satysfakcję ze współżycia lub nawet dokucza im nieustanny ból, co powoduje niechęć do zbliżeń. Jeśli ilość narodzin się zwiększa, to spada również jędrność tkanek, ich elastyczność, powodując coraz większe niezadowolenie. Zdarza się również, że przerost warg sromowych lub inne dysproporcje anatomiczne występują naturalnie. W takich przypadkach Panie rzadko informowane są o możliwościach jakie ma do zaoferowania dzisiejsza ginekologia plastyczna, dlatego należy poruszać takie problemy coraz częściej i mówić o nich głośno, bez skrępowania.

Zabiegi także dla panów?

Bardzo często w różnych programach telewizyjnych przedstawiane są nam inne kultury, a także zwyczaje w nich panujące. Jednym z nich jest obrzezanie, które oczywiście nazywamy barbarzyństwem ale rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę, że to również problem z którym medycyna estetyczna sobie poradzi! Istnieje możliwość rekonstrukcji stref intymnych, tylko wymaga do konsultacji z ginekologiem plastykiem oraz całej serii badań.