Okienna ochrona przed owadami

 

Wraz z pierwszymi ciepłymi dniami za oknami pojawiły się różnego rodzaju owady. Podczas wietrzenia naszych mieszkań chętnie wlatują one do środka i potrafią skutecznie zaburzyć nam przyjemny czas. Poza tym, niektóre z nich, jak osy czy szerszenie mogą stanowić dla nas niebezpieczeństwo. Jak zatem chronić nasze mieszkania przed owadami? Firma AGA poleca prosty i sprawdzony sposób jakim jest moskitiera do drzwi i okien.

 

Moskitiera do drzwi tarasowych

Moskitiera do drzwi to siatka o gęsto ułożonych oczkach, którą można zamontować między innymi w drzwiach balkonowych i tarasowych. Chroni domowników przed takimi owadami jak osy, pszczoły, szerszenie, muchy, ćmy czy komary. Moskitiera do drzwi tarasowych najlepiej sprawdza się w postaci przesuwnej lub otwieranej w ramce. Dzięki temu jest stabilna i odporna na przetarcia bądź rozerwania. Ponadto w takiej formie wygląda elegancko i schludnie.

 

Moskitiera do okien

Jeśli moskitiera do drzwi do nas nie przemawia, to możemy zdecydować się na opcję montowaną w oknie. Dostępna na www.agabytom.pl siatka wykonana jest z włókna szklanego, czyli bardzo trwałego materiału odpornego na promieniowanie UV, temperaturę oraz opady deszczu.  Analogicznie jak moskitiera do drzwi ta również chroni nasze mieszkanie przed owadami.  Modele okienne najczęściej wybierane są w formie plisowanej bądź rolowanej poziomo lub pionowo na prowadnicach. Część osób natomiast decyduje się na montaż stały bez możliwości ściągania. Decyzja zazwyczaj uzależniona jest od tego, na jakie okno chcemy zamontować moskitierę.