Przedwakacyjne pakowanie – co wziąć ze sobą?

 

Nierzadko na wczasy czekamy cały rok – dwutygodniowy urlop z dala od trosk i problemów pozwala nam na zregenerowanie sił oraz na odpoczynek. Jak poradzić sobie z pakowaniem, kiedy na upragnione wczasy wyjeżdżamy własnym samochodem? Jak zmieścić wszystkie niezbędne przedmioty i co lepiej zostawić w domu?

Wyjazd z rodziną, czyli logistyka na najwyższym poziomie

Kiedy na wczasy jedziemy całą rodziną odpowiednie pakowanie jest niezwykle istotne. Ważne, aby każdy z nas wziął ze sobą niezbędne rzeczy i aby wszystkie walizki wygodnie zmieściły się w samochodzie. Poziom trudności wzrasta, kiedy podróżuje z nami małe dziecko, konieczne jest więc wzięcie wózka spacerowego. Na szczęście przy dużych gabarytach pomogą nam bagażniki dachowe, które zaoferuje nam np. firma amos.auto.pl. Bagażniki dachowe to niezwykle pojemne rozwiązanie, które pozwoli na znaczne zwiększenie powierzchni bagażowej w naszych samochodach. 

Prowiant na drogę

Pomimo wielu stacji benzynowych i przydrożnych restauracji warto pomyśleć o tym, aby podczas długiej trasy mieć przy sobie coś do jedzenia. Domowe jedzenie może okazać się nie tylko zdrowsze i bardziej wartościowe, ale również smaczniejsze. Dodatkowo nie musimy tracić czasu na postoje, kolejki i oczekiwanie na wydanie zamówienia. Bardzo ważne są również napoje – do termosu warto wziąć ciepłą herbatę lub kawę, pod ręką powinniśmy mieć także kilka butelek ody niegazowanej.

Torba z akcesoriami samochodowymi

Pakując walizkę na wakacje nie zapomnijmy o tym, aby w samochodzie nie zabrakło takich elementów jak apteczka pierwszej pomocy, kamizelka odblaskowa, folia NRC, latarki, dodatkowy płyn do spryskiwaczy, lewarek, klucz do kół. Niewielka torba z akcesoriami samochodowymi może przydać się nam lub innym użytkownikom drogi.