Przygotowujemy sztućce na uroczyste obiady i kolacje

Jako, że czas pędzi na przód nieubłaganie i nim się obejrzymy najpierw będziemy zasiadać do stołu w rodzinnym gronie, aby zmarznięci po przyjściu z cmentarza w Święto Zmarłych ogrzać się przy ciepłym posiłku, a niespełna dwa miesiące później świętować Boże Narodzenie warto zadbać o najdrobniejsze detale. Z pewnością w między czasie wypadną jeszcze jakieś urodziny, imieniny lub po prostu okazja do tego by zaprosić gości do swojego domu. Co by się zresztą nie działo dobrze raz na jakiś czas stawić czoła nieco zaśniedziałemu kompletowi sztućców.

Samo mycie nie wystarczy

Jeżeli już jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami pięknego, eleganckiego zestawu sztućców marki Hefra, warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację, dzięki której służyć nam będą wiele, wiele lat. Odbarwione, poplamione, zaśniedziałe sztućce to niezbyt ładny wygląd na świątecznym stole. Na szczęście istnieją sprytne metody na to, by elementy zastawy na powrót wyglądały jak nowe. Z pomocą przychodzą domowe sposoby oraz dostępne na www.hefra.pl specjalistyczne preparaty.

Przywracamy sztućcom dawny blask

W sytuacji, gdy ręczne mycie sztućców ciepłą wodą z płynem do naczyń i polerowanie ich szmatką z mikrofibry zawodzi to znak, że pora sięgnąć po roztwór z octu spirytusowego i soli. Taka mieszanina doskonale pozbędzie się nalotu i odbarwień z wykonanych ze stali szlachetnej sztućców. Jak przygotować taki środek? Na jedną szklankę wody przypada łyżka octu i łyżka soli. Luksusowe sztućce ze srebra bądź posrebrzanej stali szlachetnej dobrze jest zaś namaczać w gorącej wodzie po ugotowaniu szpinaku, szczawiu lub ziemniaków. Osadu ze srebra doskonale pozbywa się także zsiadłe mleko. Na koniec oczywiście wszystkie elementy kompletu należy wypolerować. Jeżeli nie mamy czasu ani ochoty na zabawy w domowe sposoby lub po prostu one nas zawiodły najlepiej sięgnąć po specjalistyczne preparaty do czyszczenia sztućców.