RPA atrakcje turystyczne

Republika Południowej Afryki uchodzi za jeden z najciekawszych, a także najpiękniejszych krajów na świecie. Oferuje turystom mnóstwo form spędzenia wolnego czasu, począwszy od tradycyjnego zwiedzania, kończąc na uczestnictwie w dzikim safari. To miejsce dla tych, którzy nie tylko chcą poznać lokalną faunę i florę, ale również niesamowitą kulturę. W jakie miejsca warto zatem się udać?

Odwiedzając RPA, atrakcje turystyczne są tak rozmaite, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Perłą tego kraju są liczne parki i rezerwaty, a najpopularniejszym z nich jest Park Narodowy Krugera. To miejsce,w którym możemy znaleźć wiele gatunków zwierząt – od ptaków, aż po lwy i bawoły. To także doskonały kraj do uprawiania sportów ekstremalnych. W RPA atrakcje turystyczne z gatunku ekstremalnych to między innymi pływanie z delfinami, czy wśród rekinów w specjalnej klatce, dzięki czemu możemy przyjrzeć się tym niesamowitym ssakom i zachować niesamowite wspomnienia.|

Ponadto warto wybrać się na wycieczkę na Górę Stołową, która jest jedną z najstarszych gór na świecie. Charakteryzuje się spłaszczonym wyglądem, co zawdzięcza lodowcowi, ma ponad 1000 metrów wysokości i można dostrzec ją z oceanu z odległości nawet 200 kilometrów. Z kolei w miejscowości Modjadjiskloof w Prowincji Limpopo znajduje się największy baobab na świecie – jego wiek oszacowano na 6 tysięcy lat, co świadczy o tym, że istniał jeszcze przed powstaniem piramid. Jego obwód wynosi 47 metrów, a wysokość – 22. Ze względu na to, że drzewo jest w środku puste, w jego dziupli udało się urządzić bar, a także składnicę wina.

Republika Południowej Afryki to także miejsce idealne na wypoczynek z dziećmi – warto wybrać się do Club World nieopodal Johannesburga, gdzie maluchy mogą pogłaskać małe dzikie zwierzęta, czy też do Sci Bono, czyli interaktywnego muzeum nauki dla najmłodszych. Z kolei w miejscowości Durban znajduje się największe w tej części świata oceanarium oraz park rozrywki, gdzie możemy spędzić wraz z całą rodziną cały dzień.