Spódnica – kobiecy atrybut dopasowany do sylwetki

Niezaprzeczalnie, coraz więcej kobiet zakłada na co dzień spodnie. Są one po prostu wygodne i można czuć się w nich komfortowo. Niemniej jednak bywają okazję, kiedy aż prosi się o włożenie spódnicy. Nie dla wszystkich jednak jest to przymusem. Wciąż wiele pań traktuje spódnicę jako atrybut kobiecości, który dodaje im wdzięku, seksapilu czy pewności siebie. Jednakże, aby dobrze wyglądać i nie wpaść w pułapkę stylistyczną należy wiedzieć, jaki fason i długość spódnicy jest odpowiednia dla poszczególnych typów sylwetki. Okazuje się, że wystarczy zapoznać się z kilkoma zasadami doboru, by zawsze cieszyć się dobrym wyglądem.

Sylwetka jabłko

Taka sylwetka oznacza masz szczupłą dolną partię ciała, a większą jego środkową część. Kobiety – jabłka będą doskonale wyglądały w spódnicach z wysokim stanem. Idealnie też sprawdzą się modele, dostępne np. w ofercie sklepu Stylowe Ubrania, z falbankami lub plisami! Krótkie spódnice odsłonią zgrabne nogi i przyciągną uwagę właśnie do nich!

Sylwetka banan

To figura, która charakteryzuje talią, biodrami i ramionami o podobnej szerokości. Posiadaczki takiej figury są stworzone do obcisłych spódniczek mini! Podkreślająca figurę spódnica uwydatni nawet najdelikatniejsze krągłości, a długość przyciągnie uwagę dla zgrabnych nóg. Dla kobiet o sylwetce banana polecane są również spódnice wzorzyste, dostępne na www.styloweubrania.pl, gdyż jeszcze bardziej nadadzą one kobiecych kształtów.

Sylwetka gruszka

Gruszki charakteryzują się tym, że najszerszą partią ciała są ich biodra. Taka figura będzie wyglądać najlepiej w spódnicach w kształcie litery A. Fason ten podkreśli najwęższą część talii i przykryje biodra sprawiając, że optycznie wydadzą się mniej szerokie. W tym przypadku sprawdza się doskonale modne obecnie spódnice midi.

Sylwetka klepsydra

Klepsydry to kobiety z widocznym wcięciem talii, krągłym biustem i biodrami. Idealna w tym przypadku będzie spódnica ołówkowa. Taki fason podkreśli szczupłą talię, wyeksponuje krągłości i wygładzi uda. Modele z elastycznym pasem przyciągną uwagę do najwęższego miejsca na ciele.