Taras w stylu postprzemysłowym, czyli co jest modne

Styl postprzemysłowy czy też postindustrialny jest obecnie bardzo modny. Często aranżacje w tym duchu łączą się z wykorzystaniem autentycznych pomieszczeń po dawnych magazynach, warsztatach, fabrykach. Ale coraz częściej tego typu inspiracje widoczne są w miejscach tworzonych od podstaw czy takich, które nie mają nic wspólnego z przemysłem w dosłownym sensie. Współczesna estetyka opiera się na zabawie formą i znaczeniem, a odniesienia do industrializmu na to pozwalają. Widać to we wnętrzach, ale także w ogrodach. Przede wszystkim na nowocześnie pomyślanych tarasach.

Meble aluminiowe

Stylizacja postprzemysłowa nie obejdzie się bez nowoczesnych mebli aluminiowych. Stanowią one nieodzowną podstawę takiej tarasowej metamorfozy. Udana aranżacja postprzemysłowa odnosi się bowiem nie tylko do przyszłości, ale obowiązkowo umieszcza dawne sensy w perspektywie teraźniejszości a nawet przyszłości.

Nowoczesne meble aluminiowe to przedmioty, które umożliwiają takie działanie estetyczne. Inspirują się dawnymi stylami, ale sięgają również w przyszłość designu. Mają w sobie odrobinę kosmicznego piękna, które cechuje awangardowe projekty i stylizacje. Zarówno te ogrodowe jak i wnętrzarskie. Aluminiowe meble ze strony zumm.pl to niewątpliwie przykład takiego ducha awangardy.

Awangardowa prezentacja tarasu postprzemysłowego

Taras to najlepsze miejsce do tego, żeby styl postprzemysłowy poddać efektownej interpretacji. Żeby nieco go ocieplić. Betonowe motywy, na elewacji czy na posadzce, przestaną być takie surowe, gdy pojawi się w ich pobliżu sporo roślinności. Szary i zielony to przecież przepiękne połączenie barwne. Natura w granicach kulturowego otoczenia. To ulubiony motyw nowoczesności. Na tarasie można go opowiadać na wiele sposobów. Wykorzystując do tego beton, szkło i aluminium oraz uruchamiając pokłady wyobraźni.