Kilka trików dla małej łazienki

Łazienka to jedno z tych miejsc, w których liczy się dosłownie każdy centymetr. Projektanci jednak zgodnie twierdzą, że udany projekt nie zależy od szerokości łazienki, ale od szczegółów i umiejętności pójścia na kompromis. W wąskiej łazience nie zawsze bowiem można na przykład zmieścić wannę i prysznic. Jednakże dzisiejsze rozwiązania, jak kabiny na wymiar czy wanny z parawanami umożliwiają zaspokojenie potrzeb klientów z równoczesnym zachowaniem funkcjonalności takich pomieszczeń.

Czy musi być jasno?

Panuje mit, że małe i wąskie łazienki najlepiej urządzać w stylu skandynawskim, gdzie króluje biel i drewno. Jeśli się komuś on podoba, to oczywiście można się do tego dostosować. Natomiast jeśli mamy do czynienia z miłośnikiem stylu nowojorskiego industrialnego czy loft, to nic nie stoi na przeszkodzie, by tak zaaranżować łazienkę. Trzeba natomiast pamiętać o umiarze. Nie projektujmy wszystkich ścian w betonie, szarościach i czerni. Zastosujemy je wówczas tylko na jednej ścianie, jako mocny akcent stylu.

Lustro optycznie powiększy pomieszczenie

Istnieje na to kilka trików. Pierwszym z nich, znanym wszystkim doskonale jest zastosowanie lustra, np. od Home Design. Najlepiej wybrać jak największe, nawet aż po sam sufit. Efekt powiększenia można również uzyskać montując lustra horyzontalnie, tzn. na przeciwległych ścianach. Takie rozwiązanie nie tylko będzie oryginalne, ale przede wszystkim pozwoli wydobyć głębię. Warto zatem zapoznać się z ofertą na stronie www.h-design.pl i wybrać idealne lustro do swojej łazienki.