Trwałe i piękne meble ogrodowe – to możliwe?

Intensywne słońce, poranne przymrozki, wilgoć, mokre liście spadające z drzew to dla mebli ogrodowych codzienność. Czy można znaleźć meble, które z jednej strony stylowo dopełnią wizję ogrodu idealnego, a równocześnie będą trwałe i odporne na czynniki pogodowe? Udowadniamy, że tak!

Nowoczesny materiał – rewolucja w ogrodzie

Przyglądając się ogrodowym inspiracjom w Internecie lub na łamach specjalistycznych pism, nie sposób nie zauważyć, co odgrywa znaczącą rolę w większości z nich – meble z technorattanu. Innowacyjne tworzywo inspirowane naturalnym rattanem szturmem zdobyło prywatne ogrody i zewnętrzne strefy lokali, hoteli i ośrodków SPA. Modne umeblowanie z technorattanu to najlepszy dowód na to, że wyposażenie outdoorowe może charakteryzować się bezwzględną trwałością, a jednocześnie czarować delikatnym, modnym wyglądem zgodnym z najświeższymi trendami w designie.

Technorattan to syntetyczna wersja naturalnego rattanu, który w meblarstwie obecny jest od wieków. Tym, co wyróżnia syntetyczną plecionkę od pierwowzoru, jest charakterystyczna budowa – zwarta, nieporowata struktura jest szczelną barierą dla kurzu, wilgoci i zanieczyszczeń, które nie wnikają w głąb mebli. Ponadto, solidny materiał wyróżnia się nieprzeciętnie długą żywotnością, jest w pełni odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ czynników pogodowych. Co więcej, produkty z technorattanu są niezwykle lekkie, dzięki czemu ich przenoszenie z miejsca na miejsce nie stanowi najmniejszego problemu.

W parze z niezawodną konstrukcją idzie design. Wysokiej klasy producenci oferują meble, które śmiało mogą konkurować z najlepszym salonowym wyposażeniem. Na szczególną uwagę zasługuje kolekcja Oltre – rozbudowane komplety wypoczynkowe o modułowej budowie, nietypowe, głębokie huśtawki i minimalistyczne stoły urzekają swoją designerską, dopracowaną do perfekcji estetyką. Aby poznać najświeższe trendy, warto odwiedzić stronę oltre.pl – bogate źródło ogrodowych inspiracji, dzięki którym stworzysz tuż za progiem domu własną, ustronną idyllę.