Wszystko w Twoich rękach – dopasuj odpowiednie rękawice motocyklowe

Jazda motocyklem wiąże się z uczuciem przyjemności. Jednak ten rodzaj przyjemności to również ryzyko wypadku. A podczas wypadków na jednośladzie ręce są wyjątkowo narażone na kontuzje. Wymagają zatem ochrony i wzmocnieniami – a to zapewnią odpowiednio dobrane rękawice. Ich wybór w Centrum motocyklowym Sklep Moto Hangar jest szeroki. Decyzja wydaje się być bardzo prosta, gdyż wiele osób twierdzi, że to tylko rękawiczki – mierzymy, pasują, a jak są zbyt ciasne to się rozejdą. Otóż nie! Dobrze dobrane rękawiczki to klucz do komfortu i bezpieczeństwa.

Na co zwrócić uwagę?

Rękawice muszą zagwarantować odpowiednią ochronę naszych dłoni. Jednocześnie w żaden sposób nie powinny ograniczać kontroli nad pojazdem, nie mogą utrudniać dostępu do przełączników, dźwigni sprzęgła czy hamulca. Muszą być odpowiednio wzmocnione w najbardziej podatnych na uszkodzenia miejscach, a jednocześnie gwarantować poczucie swobody. Rękawiczki muszą też ściśle przylegać do dłoni, gdyż gwarantuje to, że protektory będą w odpowiednich miejscach i rzeczywiście będą spełniać rolę ochronną. Jeśli na wewnętrznej części dłoni tworzą się fałdy materiału oznacza to, że rękawiczka jest za duża. Warto też zwrócić uwagę na zapięcia – umiejscowione tuż pod dłonią i na nadgarstku pozwalają dopasować rękawiczkę do obwodu i zapobiegają ściągnięciu rękawicy podczas szlifu.

Solidne wykonanie

Rękawice dostępne w www.sklep.motohangar.pl są zazwyczaj wykonane z kilku warstw mocnego materiału, szczególnie w miejscach najbardziej podatnych na uszkodzenia. Mowa tu o łączeniu kości śródręcza, paliczkach, zewnętrznych krawędziach dłoni i nadgarstkach. Ważny jest również mankiet, który można zapiąć na rękawie kurtki lub głęboko pod nim. Zdarzają się również modele, które w newralgicznych miejscach posiadają uzbrojenie z kevlaru, włókna węglowego, włókna szklanego lub PVC. Różnorodność pozwala każdemu wybrać fason zgodny z potrzebami.