Jak utrzymać porządek w łazience?

 

Odkąd na półkach w sklepach kosmetycznych możemy znaleźć znacznie więcej produktów niż tylko szare mydło i szampon pokrzywowy, to utrzymanie porządku w łazience stało się nie lada wyzwaniem. Można oczywiście postawić na minimalizm i ograniczyć się do 4-5 niezbędnych produktów, ale w rzeczywistości jest to mało realne zadanie. Warto więc zastanowić się jak zagospodarować naszą łazienkową przestrzeń, by panował w niej porządek. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na sprawne przechowywanie w łazience niezbędnych kosmetyków i akcesoriów. 

Przechowywanie w łazience a estetyka wnętrza

Wyobraźmy sobie piękną, nowoczesną łazienkę. Dekoracyjna mozaika, luksfery, ozdobne duże lustro i unikatowa wolnostojąca szklana wanna od firmy Krzemień A jednocześnie zaniedbane systemy wpływające na prawidłowe przechowywanie w łazience. Efekt? Rozrzucone ręczniki, szampony, suszarka i prostownica do włosów, płyny do kąpieli, balsamy do ciała, kremy do twarzy, maszynki do golenia oraz kosmetyki i akcesoria do makijażu. Prawdziwy chaos, który potrafi przyćmić każdą, nawet najbardziej zjawiskową aranżację. Poza tym taki bałagan powoduje, że wciąż musimy czegoś szukać, a rano niejednokrotnie spóźniamy się przez to do pracy czy szkoły. Problem narasta z dnia na dzień narasta i tylko odpowiednie przechowywanie w łazience może ten problem zatrzymać. 

 

Sposoby na przechowywanie w łazience

Nasz domowy salon SPA może lśnić czystością jeśli tylko zastosujemy odpowiednie sposoby na przechowywanie w łazience. A te sposoby to odpowiednio dobrane meble łazienkowe. Muszą one być pojemne, aby pomieściły ręczniki, które dobrze mieć pod ręką. Jeśli w łazience znajduje się pralka warto też wygospodarować oddzielną szafkę na detergenty oraz środki chemiczne do sprzątania. Jeśli chodzi natomiast o kosmetyki to doskonałym rozwiązaniem na przechowywanie w łazience jest szuflada z podziałkami znajdująca się tuż pod umywalką. Dzięki temu pomieścimy tam wszystkie niezbędne kosmetyki codziennego użytku – i to posegregowane kategoriami! W jednej części kremy,  w drugiej szczoteczki i pasty do zębów, w trzeciej akcesoria do makijażu, a w kolejnych balsamy do ciała, szczotki do włosów i przybory do golenia.