Wróżenie z fusów po kawie

Fusy po kawie zazwyczaj lądują w koszu na śmieci lub są wylewane do zlewu. Niektórzy stosują je do domowych zabiegów kosmetycznych, na przykład tworząc rozmaite maseczki na twarz czy włosy. Jeszcze inni używają ich w ogrodzie, aby pozbyć się mrówek i ślimaków lub jako środek przeciw pchłom dla swoich pupili. Są również i tacy, którzy kupując kawę w Cafe Silesia, zaparzają ją, rozkoszują się ich aromatem, a fusy, które osiądą na dnie filiżanki wykorzystują do wróżb….

Skąd taki pomysł?

Wróżenie z fusów jest pewną gałęzią wróżenia. Znaki z fusów odczytywano już wieki temu, w wielu zakątkach świata. Wróżbici wierzą, że pozwala to na doskonałe rozpoznanie przyszłości. Powszechne jest również wróżenie z liści herbaty, jednak często zdarza się, że ludzie, którzy chodzą do wróżbity preferują jednak wróżenie z fusów kawy. Dla niektórych osób to tylko rozrywka, inni traktują to jako pomoc, wskazówkę przy podejmowaniu decyzji życiowych.

Jak wygląda wróżenie?

Podczas wizyty u wróżki lub wróżbity należy wypić prawie wszystką kawę zaparzoną bezpośrednio w filiżance, zakręcić filiżanką i postawić ją do góry dnem na spodeczku. Można też wylać fusy z filiżanki na czysty, biały talerzyk, a następnie pokręcić nim zgodnie z ruchem wskazówek zegara tak, aby płyn rozprowadził fusy po całej powierzchni tworząc wzór. Zadaniem wróżki lub wróżbity jest identyfikacja i interpretacja wzoru, który układa się w specyficzny sposób tworząc pewne symbole. Nie wolno interpretować znaków osobno. Odczyt musi zawierać obraz całościowy, a nie tylko luźne elementy. Wróżka bierze pod uwagę rozmiar, proporcje, wzajemny układ i wyrazistość symboli. Ich ogólny obraz jest bardzo ważny. Być może mając takie informacje ktoś z nas, po wypiciu kawy od https://www.cafesilesia.pl pokusi się o spojrzenie w fusy pozostawione w filiżance. Należy jednak pamiętać, że bez umiejętności interpretacyjnych nie powinno się wróżyć przyszłości!