Zatrzymaj wspomnienia w albumie……

Robimy wiele zdjęć. Dziesiątki. Setki. Miliony. Umożliwiają nam to doskonałe aparaty fotograficzne oraz nowoczesne smartfony i tablety. Technika podąża do przodu i także wywołanie zdjęć jest dziś o wiele szybsze i tańsze niż kilka lat temu. Jest to doskonały powód, by zatrzymywać wspomnienia właśnie w albumach fotograficznych i móc sięgać do nich w każdej chwili……

Różne rodzaje albumów

Albumy tradycyjny do zdjęć to te, które posiadają kartonowe karty przekładane pergaminem. Karty są najczęściej w kolorze białym, czarnym lub écru. Bezkwasowe strony gwarantują, że fotografie bezpiecznie przetrwają w niezmienionym stanie dziesiątki, a nawet setki lat. Albumy te znakomicie nadają się do zdjęć z uroczystości ślubnych, chrztów czy komunii. Doskonale będą prezentować się w nich również zdjęcia z podróży. Do przyklejania fotografii w albumach tradycyjnych służą specjalne, obustronnie klejące przylepce. Atutem jest fakt, że ograniczeniem jest tu tylko wielkość strony albumu, nie zaś zdjęcia, które chcemy wkleić – możemy więc tworzyć dowolne kompozycje. Drugi rodzaj albumów to albumy kieszeniowe. Zaletą jest prostota i łatwość z jaką można w nim umieszczać zdjęcia. Dostępne są w różnych formatach i o różnej pojemności. Ich strony mogą być szyte lub klejone. Niektóre albumy kieszeniowe mają też możliwość wykonania opisu pod każdym zdjęciem.

Albumy wykonany własnoręcznie

Każda fotografia niesie ze sobą ładunek emocjonalny, wspomnienie. Dlatego chcemy ją przechowywać w specjalny sposób. Mogą posłużyć nam do tego albumy dostępne na https://siloo.pl/. Firma Siloo oferuje nam bowiem „surowe” albumy, które możemy ozdobić w dowolny sposób – pokolorować, coś na nich napisać, nakleić lub wykorzystać technikę decoupage. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej. Warto też pamiętać, że taki własnoręcznie przygotowany album to oryginalny pomysł na prezent dla bliskiej osoby.