Jak zbilansować dietę? Kieruj się smakiem, zdrowiem i stylem życia

Każdy z nas chce wyglądać świetnie. Szczupła, wysportowana sylwetka to nie tylko lepsze samopoczucie, ale przede wszystkim doskonały stan zdrowia. Na drodze do osiągnięcia wymarzonego celu próbujemy różnych diet, lecz niestety, w większości przynoszą one albo krótkotrwałe efekty (tzw. efekt jo-jo), albo negatywnie odbijają się na naszym zdrowiu. Dlaczego tak się dzieje? Gdzie leży problem? Otóż mało, która dieta jest naprawdę dobrze zbilansowana, tzn. dostarcza odpowiednią ilość poszczególnych składników odżywczych o odpowiednich porach dnia, a także uwzględnia styl życia i indywidualne gusta smakowe.

Dieta ma smakować

Zgubienie kilku kilogramów za pomocą diety nie będzie możliwe jeśli zawarte w niej posiłki nie będą nam smakowały. Z tego względu tak ważne jest by korzystać z usług wyłącznie najlepszych cateringów dietetycznych i specjalistów do spraw żywienia. Kuźnia zdrowia ma do zaoferowania kilka różnych diet dostosowanych pod różne gusta smakowe. Co więcej, daje możliwość ustalenia indywidualnego jadłospisu. Wystarczy więc, że zastanowimy się co tak naprawdę lubimy i podzielimy się tym podczas konsultacji z dietetykiem. Mięso czy warzywa? Klasyczne, polskie domowe obiady czy dania rodem z kuchni śródziemnomorskiej? Na słodko czy na słono? Mamy wybór!

Dieta a stan zdrowia i tryb życia

Bardzo ważną kwestią, o której często zapominamy są badania, które pozwalają ocenić stan zdrowia oraz zapotrzebowanie organizmu na poszczególne składniki odżywcze. Jeżeli nic nam nie dolega mamy dużą swobodę w wyborze diet dostępnych na www.kuźnia-zdrowia.pl. Jedyne co musimy wziąć pod uwagę to styl życia, a więc to, czy mamy dużo ruchu, czy też nie. Inną dietę powinniśmy zastosować jeśli kilka razy w tygodniu odwiedzamy siłownię, inną jeżeli sport nie sprawia nam żadnej przyjemności, a wieczory wolimy spędzać na oglądaniu dobrych filmów.