Znajdź sposób na eleganckie obejście domu

 

Jak sprawić, aby nasz dom był elegancki nie tylko od wewnątrz, ale również na zewnątrz? Możliwości jest dzisiaj wiele – przestrzeń możemy wypełnić zielenią czy też funkcjonalnymi elementami, takimi jak drewutnia, garaż, domek gospodarczy. W zależności od naszych potrzeb warto dobrać rozwiązania, które będą nie tylko wyglądać estetycznie, ale przede wszystkim: okażą się przydatne. 

Zieleń wokół domu

Bujna zieleń wokół domu, piękne rośliny, krzewu czy nawet drzewka to najprostszy sposób na to, aby wokół domu wyczarować piękną, kolorową dżunglę. Taki naturalny mur zieleni okaże się świetnym sposobem na to, aby skutecznie osłonić się przed spojrzeniami ciekawskich sąsiadów czy przechodniów. Oczywiście zieleń ma wiele innych zalet – pozwoli ona stworzyć nam przydomowy kącik wypoczynkowy, w którym wystarczy wstawić kilka mebli ogrodowych i stolik kawowy. Takie miejsce będzie sprzyjać odpoczynkowi i stanie się letnim przedłużeniem naszego salonu. Zasadzone kwiaty i krzewy kwitnące będą chętnie odwiedzane przez pszczoły miodne, motyle i inne owady. 

Ogrodzenie – co wybrać?

Ogrodzenie to element niezbędny, aby dokładnie określić granice działki i skutecznie ogrodzić się od sąsiadów czy ulicy. Firmy takie jak legi-polska.pl zaproponują nam wiele interesujących rodzajów ogrodzeń, dostosowanych zarówno do potrzeb, gustów czy możliwości finansowych. Wybierając ogrodzenie działki pamiętajmy o tym, że przede wszystkim ma być ono wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci, pojawianie się rdzy. Wyższe ogrodzenie będzie również dodatkową zaporą przed włamywaczami. 

Czy kostka brukowa to dobre rozwiązanie?

W Polsce kostka brukowa od dawna uważana jest za jedno z elegantszych i trwalszych rozwiązań, kiedy idzie o otoczenie domu. Warto rozważyć jednak i inne opcje.